Masz ambicje, aby zostać trenerem crossfit?

Trener

Ćwiczysz crossfit od wielu lat i możesz pochwalić się sportowymi osiągnięciami? Chciałbyś dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem jako trener? Na łamach niniejszego artykułu podpowiadamy, co zrobić i jakie szkolenia ukończyć, by móc starać się o posadę trenera fitness.

Od czego zacząć?

Każdy doświadczony pasjonat crossfitu twierdzi, że najlepiej zacząć od siebie samego. Trening crossfitowy powinien się odbywać w miejscu dostosowanym do tego rodzaju aktywności fizycznej. Wiele osób popełnia błąd i ćwiczy w miejscach, które nie pozwalają na rozwój. Najlepiej stawiać na afiliowane boxy, bo choć nie jest to niezbędnik, daje nam nadzieję, że miejsce jest w pełni profesjonalne. Przed podjęciem decyzji o byciu trenerem crossfit powinieneś spędzić co najmniej dwa lata w boxie, poświęcając je na intensywne treningi i poszerzanie zakresu swojej wiedzy.

Jakie szkolenia na trenera crossfit?

Obecnie w Polsce można znaleźć szereg rozmaitych szkoleń, których zadaniem jest przygotowanie uczestników do pracy na stanowisku trenera crossfit. Sporą sympatią cieszą się między innymi HES oraz cF Kraków. Jednak wielu zainteresowanych polskie szkolenia traktuje jako etap przejściowy na drodze do zdobycia certyfikatów o charakterze międzynarodowym. Zdobycie CF HQ wiąże się z czterostopniowym kursem, do którego należy jeszcze doliczyć specjalnie szkolenia uzupełniające. LVL-1 to pierwszy etap, który skupia się na ugruntowaniu podstawowej wiedzy, owocując stosownym dokumentem. W ramach ciekawostki warto dodać, że żaden z czterech etapów CF HQ nie wymaga od uczestników umiejętności praktycznych. Kurs zdaje się na podstawie testu teoretycznego. Ogromnie znaczenie ma również frekwencja na zajęciach i musi być ona stuprocentowa. Zaliczenie LVL-1 pozwala już oficjalnie nazywać siebie trenerem crossfit oraz stać się założycielem własnego afiliowanego boksu. LVL-2 to kolejny etap, który rozwija treści poznane w LVL-1. Na etapie sprawdza się sposób rozwoju w roli trenera. To znaczy, czy dany trener potrafi przekazywać wiedzę innym oraz wyłapywać i korygować błędy u swoich podopiecznych. Każdy kolejny etap jest pogłębieniem nauki oferowanej w ramach poprzednich etapów. LVL-4 kończy się dołączeniem do CF Seminar Staff.

Co oprócz kursów wziąć pod uwagę?

Kursy i wszelkiego rodzaju certyfikaty z nimi związane są dość istotne. Szczególnie jeśli szukasz pracy jako trener crossfit i póki co nie planujesz własnej działalności w tym kierunku. Jednak dokumenty nie zawsze idą w parze z naszymi umiejętnościami i poziomem wytrenowania, na których powinniśmy się skupić w pierwszej kolejności. Nawet jeśli wydasz krocie na rozmaite szkolenia, jednym z najważniejszych kryterium przesądzających o tym, czy powinieneś zostać trenerem fitness, będzie twój poziom wytrenowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.