Jak zapewnić sobie płaski brzuch?

Fit kobieta

Płaski brzuch to marzenie wielu osób zaczynających swoją przygodę z aktywnością fizyczną, zarówno jeśli chodzi o kobiety, jak i mężczyzn. Wszelkiego rodzaju fałdki, oponki i boczki spędzają sen z powiek. Co zrobić, żeby pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej i móc latem zaprezentować płaski brzuch? Sposobów na uzyskanie takiego efektu jest wiele, a my w dzisiejszym tekście zaprezentujemy wam kilka z nich.

Ćwiczenia na płaski brzuch

Solidne mięśnie brzucha zapewniają nam nie tylko znakomity efekt wizualny, ale również dają wiele korzyści zdrowotnych, takich jak ochrona narządów wewnętrznych czy wzmocnienie tułowia. Płaski brzuch można uzyskać za sprawą szeregu ćwiczeń. Wiele osób poleca klasyczne brzuszki. Wykonanie tego ćwiczenia nie jest skomplikowane. Wystarczy, że ułożysz się na podłodze, ugniesz nogi w kolanach, oprzesz dłonie na karku i rozstawisz szeroko łokcie. W takiej pozycji bierzesz wdech, a na wydechu unosisz lekko głowę, w tym samym momencie maksymalnie spinając mięśnie brzucha. W taki sposób zaczniesz pracować nad mięśniem prostym brzucha. Jeśli chcesz zaangażować również skośne mięśnie brzucha, musisz wykonywać ruchy na boki, raz w lewo, raz w prawo. Ćwicz kilka razy w tygodniu, wykonując 3-4 serie obejmujące po 10 powtórzeń każda. Warto zaznaczyć, że podstawową pozycję można modyfikować, dzięki czemu zaangażujemy do pracy też inne partie mięśniowe. Z brzuszkami należy jednak uważać, ponieważ nieodpowiednia technika lub zbyt duża ilość powtórzeń może negatywnie wpływać na kręgosłup, skutkując dolegliwościami bólowymi oraz nieprzyjemnymi urazami, które mogą wykluczyć nas z aktywności fizycznej na długi czas.

Różnorodność ćwiczeń na płaski brzuch

Opisywane wyżej brzuszki są znanym od dekad ćwiczeniem mięśni brzucha, jednak jeśli chcesz uzyskać zadowalający efekt, nie powinieneś ograniczać się wyłącznie do tego jednego ćwiczenia. Warto urozmaicić swój program treningowy i wprowadzać do niego różne sposoby angażowania mięśni brzucha.

Płaski brzuch nie istnieje bez odpowiedniej diety

Sam trening nie pomoże ci w uzyskaniu efektu płaskiego brzucha. Nawet silne mięśnie nie będą widoczne, jeśli będzie je przykrywać warstwa tkanki tłuszczowej. Dlatego swoją aktywność fizyczną musisz połączyć ze zdrową i zbilansowaną dietą. Skuteczną metodą jest jedzenie 5-6 mniejszych posiłków dziennie. Rozwiązanie to sprawdza się znacznie lepiej niż trzy większe posiłki na dzień. Musisz też pamiętać o odpowiednich proporcjach między poszczególnymi składnikami odżywczymi, tj. białkami, węglowodanami i tłuszczami. Włącz do swojego jadłospisu owoce i warzywa. Pszenne pieczywo zastąp razowym. Unikaj napojów słodzonych, słodyczy, słonych przekąsek i jedzenia typu fast-food. Im bardziej przetworzona żywność, tym jest ona mniej zdrowa. Dieta nie musi być iście drakońska, ale warto wyrobić w sobie kilka zdrowych nawyków, które mogą pomóc nam w osiągnięciu upragnionego płaskiego brzucha.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.