Akcesoria, które zwiększą efektywność Twoich ćwiczeń

Akcesoria sportowe

Trenując na siłowni nie musisz martwić się o sprzęt używany podczas ćwiczeń – konkurencyjność na rynku jest duża, dlatego każdy ośrodek dba o jak najlepsze wyposażenie swoich pomieszczeń. Sytuacja ulega zmianie, kiedy zaczynasz ćwiczyć w domu – co wybrać, jaki sprzęt kupić, żeby zwykłe domowe ćwiczenia dorównały tym wykonywanym na siłowni? Poznaj najciekawsze akcesoria i gadżety, które sprawią, że Twoja sylwetka będzie prezentować się równie spektakularnie (a może nawet lepiej?) jak po treningu na profesjonalnym sprzęcie .

Must have dla aktywnych domatorów

W podstawowym wyposażeniu osób wykonujących domowe treningi muszą znaleźć się oczywiście różnego rodzaju ciężarki. Nawet najzwyklejsze ćwiczenie powtarzane w serii przy użyciu odpowiednio dobranego obciążenia przynoszą świetne efekty. Można zaopatrzyć się w klasyczne hantle do trzymania, albo specjale obciążniki na ręce i nogi – wyglądają jak zwykłe ochraniacze, a w praktyce działają cuda! Dla najbardziej aktywnych propozycja najbardziej ekstremalna – kamizelka obciążeniowa, dzięki której jednym ruchem zwiększysz masę swojego ciała nawet o… 40 kilogramów. Klasyczna skakanka i drążek również mogą okazać się nieocenione. Jeżeli zależy Ci na wzmocnieniu mięśni głębokich brzucha i pleców, to warto wykonywać ćwiczenia z użyciem piłek Wall Ball – znajdziesz je w każdym dobrym sklepie sportowym. I podstawa podstaw – dobrej jakości amortyzująca mata treningowa, która może uchronić Cię przed wieloma niepożądanymi kontuzjami.

Nowości na rynku sportowym

Ćwiczenia w domu wcale nie muszą oznaczać nudy! Rynek akcesoriów wychodzi naprzeciw oczekiwaniom aktywnych osób, udostępniając w swoich sklepach coraz to nowszy, bardziej zaawansowany technologicznie sprzęt treningowy. Jednym z takich gadżetów jest worek bułgarski. Jest to wielofunkcyjny i w zasadzie bardzo prosty w użyciu przyrząd, który doskonale sprawdzi się w czasie treningu wytrzymałościowego i funkcjonalnego. Ćwiczenia z użyciem worka bułgarskiego angażują wiele partii mięśniowych i przyczyniają się do równomiernego wzmocnienia całego ciała. Trenuj z nim regularnie, a raz na zawsze pozbędziesz się dodatkowych kilogramów, a dodatkowo poprawisz sprawność swojego układu krążenia. Najlepiej zdecydować się na worek z regulacją wagi – zawsze możesz kontrolować z jakim obciążeniem trenujesz. Świetnym dodatkiem do codziennego treningu mogą być także ćwiczenia w podwieszeniu wykonywane z użyciem specjalnych taśm treningowych. Zwróć uwagę na sposób wykonania rączek – muszą być wygodne i wytrzymałe. Warto wybrać taśmy z regulacją długości, dzięki czemu będziesz mógł/mogła korzystać w nich w wielu pomieszczeniach i do różnych rodzajów ćwiczeń.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.